Anasayfa / Faydalı Bilgiler / Sivilce Nasıl Geçer ?

Sivilce Nasıl Geçer ?

Sivilceler birçok insanı etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Siviliceler cilt iltihabı olarak adlandırılmaktadır ve yağ bezlerinin bakteriler ile enfekte edilmesi sonucunda oluşmaktadır.

Bunun sonucunda bu yağ bezleri şişer ve içleri irin ile dolar. Yağ bezleri tarafından salgılanan aşırı sebum salgısı bu sorunun arkasındaki en önemli nedenlerdendir.

Sivilceler genellikle yüz, boyun, sırt ve omuz bölgelerinde sıklıkla görünmektedir. Bugünkü yazımızda yüzdeki sivilcelerin nasıl geçtiği hakkında bilgiler bulacaksınız.

Her ne kadar ciddi bir Sağlık sorunu oluşturmasalar da sivilceler görüntüleri nedeniyle kişinin kendisini çaresiz ve mutsuz hissetmesine neden olabilmektedir.

Sivilcilerden Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kurtulunur?

Sivilcelerden kurtulmak için piyasada birçok krem ve ilaç bulunmaktadır ancak bunların işe yaraması zaman almaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için çok kısa süre içerisinde etkili olan birçok doğal yöntem bulunmaktadır.1. Buz Sivilceye İyi Gelirmi

sivilce nasıl geçer Buz hızlı bir şekilde kızarıklığı, şişmeyi ve sivilce iltihabını azaltmak için kullanılabilinir.

Etkilenen bölgede kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur ve cilt gözeneklerini sıkılaştırırken, cildinizde biriken kir ve yağdan da kurtulmanıza yardımcı olur.

İsteğinize bağlı olarak dilerseniz buz küplerini dilerseniz de kırık buz parçalarını kullanabilirsiniz.

Buzu bir bez parçasının içine koyup, sarın ve birkaç saniye boyunca sivilcenin bulunduğu bölgeye uygulayın.

Birkaç dakika bekleyin ve işlemi tekrarlayın.

Limon Sivilceleri Nasıl Geçirir

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulmanın bir diğer yolu da C vitamini açısından zengin olan Limon suyu kullanımıdır. Limon suyu sivilcelerin daha hızlı kurumasına yardımcı olur.

Koruyucu içeren hazır limon sularının yerine taze sıkılmış limon suyu kullandığınızdan emin olun. Bu yöntemi uygulamanın birkaç yolu bulunmaktadır.

Temiz bir pamuklu çubuğu taze limon suyunun içerisine batırın ve gece yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine uygulayın.

Ayrıca bir çorba kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı tarçın tozu ile karıştırabilir ve gece boyunca sivilce üzerinde kalmak üzere ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Sabah olduğunda cildinizi ılık suyla iyice yıkayınız. Ancak bu karışım hassas bir cilde sahip olanlar için uygun değildir.

Diğer Konu

Probiyotikler bağırsak kanserine karşı

Normal koşullar altında sağlıklı bir bağırsak florasında çeşit çeşit dost bakteri bulunur. Maruz kaldığınız enfeksiyonlar, …