Anasayfa / Faydalı Bilgiler / Sinek Sokmasına Ne İyi Gelir

Sinek Sokmasına Ne İyi Gelir

Sirke: İlk kaşıntılı ısırığı fark ettiğinizde, doğrudan sirkeyi az miktarda uygulamayı deneyin. Eğer ısırıklar birden fazyalysa, bir kova suya bir miktar sirke katarak etkilenen kısmı yıkayabilirsiniz. Hakiki elma sirkesini öneririz. Sirkenin sağlığa faydaları hakkında daha geniş bilgi almak için tıklayın.

Aloe Vera: Sarı baş sivrisinek sokması, yanı sıra diğer birçok durumlar için bir başka mükemmel ilaçtır. Kaşıntıtının geçmesine yardımcı olacaktır. Bir aloe bitkisi veya organik aloe suyu doğrudan taze jel kullanabilirsiniz. Her ikisi de rahatlama sağlar. Diğer faydalarına bakmak için buraya tıklayın.

Sabun: Sivrisinek ısırkları için kuru sabun diğer bir alternatiftir. Kuru sabunu doğrudan etkilenen kısma uygulayın, kaşıntının giderilmesini sağlar. Kaşıntı geçtikten sonra ısırık olan kısmı iyice yıkayın.

Kabartma tozu ve su: Sivrisinek sokması için bir başka basit çare kabartma tozu ve sudur. İkiseinden kalın bir macun yapın ve sonra etkilenen bölgeye uygulayın. Kısa sürede şişme va kaşıntı geçecektir.

Soğan: Gözyaşı üretimi dışında sinek ısırıklıklarına yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey etkilenen kısma soğanı ikiye bölerek koyun. 1-2 dakika içerisinde ısırktan eser kalmayacaktır. Soğan ve soğan suyunun faydaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Diş macunu: Kısa sürede rahatlama sağlamak için naneli diş macununu etkilenen kısma uygulayın.

Hakiki Bal: Çok az miktarda balı etkilenen kısma uygulamanız kısa sürede rahatlama sağlayacaktır. Bal ayrıca sivri sinek ısırığının neden olabileceği enfeksiyonu da önleyebilmektedir. Bal ve diğer bal çeşitlerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Limon: Limon suyu sinek sokması etkilerini kısa sürede ortadan kalıdır, sişi giderir ve kaşıntıyı ortadan kaldırır. Aynı zamanda enfeksiyonu engeller.

Uçucu Yağlar: Sivrisinek sokması için geçici bir rahatlama sağlamaya yardımcı olabilecek birçok uçucu yağ vardır. En etkilileri, çay ağacı, biberiye , lavanta ve sedir yağı . Çok az miktarlarda direk uygulanır.

 

Diğer Konu

Probiyotikler bağırsak kanserine karşı

Normal koşullar altında sağlıklı bir bağırsak florasında çeşit çeşit dost bakteri bulunur. Maruz kaldığınız enfeksiyonlar, …