Anasayfa / Estetik / Revizyon burun estetiği operasyonu ne zaman yapılır?

Revizyon burun estetiği operasyonu ne zaman yapılır?

Revizyon burun estetiği ameliyatları, önceki burun ameliyatı sonuçlarının estetik beklentileri karşılamaması veya nefes almada zorluk, sık burun kanaması gibi medikal problemler nedeniyle yapılıyor. Bu ameliyatl
arın istenen sonucu vermesi için hem hastanın hem de hekimin bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.
REVİZYON BURUN ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Revizyon burun estetiği ameliyatı için ciddi bir planlama yapmak gerektiğini belirten Estetik Cerrah, hastanın yüz yapısının incelenmesi, ideal burun oranının belirlenmesi, diğer operasyonun başarısız geçmesine sebep olan nedenlerin bulunarak bunların düzeltilmesi gibi maddelerle başlayan planlama aşamasının, hasta psikolojisinin düzeltilmesi ve hastanın operasyona hazır hale getirilmesi şeklinde devam ettiğini söyledi.

“REVİZYON AMELİYATI UZMAN CERRAH TARAFINDAN UYGULANMALI”

Bu ameliyatlar için gerekli durumlarda kaburgadan veya kulaktan kıkırdak da alınabildiğini dile getiren Dr. Demirel, ameliyat hakkında şu bilgileri verdi:

“Genellikle genel anestezi altında uygulanan operasyonla, burun tekrar şekillendirilerek öncesinde planlanan oranlara ve şekle getirilir. Operasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken, önceki operasyonun ortaya çıkardığı ve ilk gözlemde öngörülemeyen durumların ortaya çıkma ihtimalidir. Başarısız geçen ikinci bir burun estetiği ameliyatını hasta psikolojisinin kaldırması kolay olmadığı için, revizyon burun estetiği operasyonları, alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Operasyonu takip eden süreçte, yaklaşık bir yıllık kontrol süresi, operasyonun ne kadar ciddi olduğunu anlamak için daha net bir fikir ortaya koyacaktır. Operasyondan sonra görülen şişlik ve morluklar günler içerisinde azalmaktadır” diye konuştu.

Diğer Konu

Dikkat eksikliği için egzersizler

Hatırlamanın güçlükle sağlanabildiği durumlarda, öğrenilen bilgilerin kısa süre içerisinde unutulmasını da kapsayan, gereken yerlerde öğrenildiği …