Anasayfa / Estetik / Kol Germe

Kol Germe

Kol Germe Aşırı kilo kaybı vücuttaki bir çok bölgenin estetik olarak görünümlerinin bozulmasına neden olur. Bazı hastalar için en başta gelen ve tek endişe kollarının görünümüdür. Bununla birlikte kollar aslında pek çok endişe unsurundan sadece bir tanesidir. Postbariyatrik popülasyonda ortalama yaş 39’dur. Bu hastaların pek çoğu çok aktiftir ve hem işlerinden hem de ailesel sorumluluklarından uzakta kalacakları zamanı minimize etmek istemektedirler. Bu yüzden bir hastanın, bedeninin bir sürü bölgesiyle ilgili endişelerini ifade edip, bütün bunların bir an önce tedavi edilmesini istemesi sık görülen bir durumdur.

Hasta değerlendirmesinin en önemli bileşenlerinden biri, brakiyoplasti’nin nasıl bir program içinde ve hangi diğer prosedürlerle bilikte uygulanması gerektiğine karar vermektir. Bu plan formüle edilirken, hastanın hedefleri dikkatle değerlendirilmelidir. Ben genellikle kol germe ameliyatı ile birlikte abdominoplasti, liposakşın ya da meme dikleştirme gibi prosedürleri kombine ediyorum. Ama genellikle hastaların şeker, tansiyon, kalp hastalığı gibi hastalıklarının olmadığı durumlarda kol germe ameliyatına bir prosedür daha eklenebilir. Ancak bütün bu prosedürlerin aynı anda yapılması hem ameliyatlara ait riskleri artıracak hem de hastanın iyileşme sürecini uzatacak ve zorlayacaktır. Kol germe hastalarının büyük çoğunluğu aşırı kilo kaybı sonrası olan hastalar olduğu için düzelmesinin istedikleri bir çok bölge vardır ve aynı anda olsun isterler. Ama bu ameliyatları hastayla beraber bir program dahilinde 2 seansa hatta gerekirse 3 seansa bölmek daha uygundur.

Estetik Kol Germe Ameliyatı

Kollar meselesine gelince, hastanın yara izlerine olan toleransı ile beklediği düzelmenin derecesi hakkında net bir anlayış edinmek çok önemlidir. Kollarında iz kalmayacak ve kendisine optimal sonucu sağlayacak bir ameliyat umudu içinde olan bir hasta, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Kol germe ameliyatı kol bölgesindeki sarkmış durumdaki fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılması işlemidir. Kilo değişiklikleri ve yaşlanma gibi nedenlerle kol iç ve alt kısımlarındaki deri gevşer ve sarkar.

Kol germe ameliyatı sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1-2 saat sürer. Hastanede kalmak çoğu zaman gerekmez.

Sarkıklığın olmadığı deri kalitesinin ve elastikiyetinin iyi olduğu, ancak yağ dokusunun fazla olduğu olgularda lazer liposuction (lazerle yağ çekme) tek başına yeterli olmaktadır.

 

 

Diğer Konu

Kışın pürüzsüz bir cilt için öneriler

Kış aylarında ciltte oluşan gerginlik, dökülme ve çatlaklar konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar; “Cildin nem ihtiyacı …