Anasayfa / Faydaları / Zararları / Greyfurt Faydaları

Greyfurt Faydaları

  • Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor: Yoğun miktarda su içeren greyfurt zayıflamanın kolaylaşmasını sağlıyor. Birçok diyet uzmanı hastalarına ara öğün olarak greyfurt tüketilmesini tavsiye ediyor.
  • Saça ve Cilde Faydaları: Mineral ve vitamin içeren greyfurt meyvesi saç ve cildin beslenmesinde son derece etkilidir. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken saçların daha yumuşak ve parlak olmasına yardımcı oluyor.
  • Greyfurt Kansere Karşı: İçeriğinde bulunan flavonoidler sayesinde kansere neden olan kanserojen maddelerle savaşır. Müshil etkisi sayesinde kolon kanserinden koruyan greyfurt’tan günde 2 tane tüketmek yeterlidir.
  • Görme Yetisini Arttırır: Gün içinde tüketeceğiniz bir tane greyfurt meyvesi göz yorgunluğunu alarak sağlıklı bir yaşam sunar. Görme yetisinin güçlenmesinde etkili olan kırmızı ve pembe greyfurt yaşlılıkta ileri gelen görme bozukluklarına da faydalıdır.
  • Greyfurt Artrit Sorunlarını Azaltır: Eklem kıkırdaklarında görülen artrit rahatsızlığı greyfurt tüketerek daha iyi hale gelebilir. Eklem sorunlarından kurtulmak için en iyi sonuca ulaşmak istiyorsanız greyfurt suyunu elma sirkesi ile karıştırarak tüketebilirsiniz.
  • Böbrek Taşı Oluşumunu Engeller: Her gün bir bardak greyfurt suyundan tüketirseniz böbrek taşı oluşumunu azaltırsınız. C vitamini barındırması ile Ph değerini yükselten meyve idrarın artması sonucunda böbrek taşlarının atılımını kolaylaştırır.
  • Enfeksiyonlardan Korur: Flavonoid içeriği ile vücudu zararlı maddelerden temizleyerek enfeksiyonlardan bünyeyi korumaktadır. Günde 1 tane greyfurt tüketerek hastalıklara karşı vücudunuza bağışıklık kazandırabilirsiniz.
  • Solunum Sistemine Faydalıdır: Astım hastalığı için faydalı olan C vitamini greyfurtta bol miktarda bulunur. C vitamini tüketimi astım hastalıklarında atakların azalmasını sağlayarak uzun süre rahatlama sağlar. Genel bakımdan solunum sistemine faydası olan greyfurt burun tıkanıklığı ve şiddetli öksürüğün azalmasına yardımcı olur.
  • Diş eti Sağlığında Yararları: Günde yarım greyfurt yediğinizde bile dişetlerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Diş etinde sıklıkla meydana gelen kanamalar greyfurt sayesinde önlenebilir.
  • Karaciğer Sağlığına Yararları: Antioksidan zengini olan greyfurt karaciğerin ihtiyacı olan verimi gerçekleştirir. Karaciğerin toksinlerden kolaylıkla temizlenmesinde etkili olan greyfurttan her gün bir tane tüketin.

 

Diğer Konu

Çalışanlar için altın değerinde beslenme önerileri!

Ülkemizde özellikle kahvaltı çoğu zaman atlanan veya hızla atıştırılan yiyeceklerden oluşur. Kahvaltı güne iyi başlamamızı …