Anasayfa / Estetik / Burun estetiğinin avantajları

Burun estetiğinin avantajları

İnsanlar sosyal hayatta özgüvenli olmak için kusursuz bir yüz görünümüne sahip olmak istiyor. Yapılan araştırmalara göre de burun estetiği ameliyatı, iş hayatındaki başarıyı doğrudan artırıyor.

Nefes alma işlevi nedeniyle, insan vücudundaki en önemli organlar arasında yer alan burun, aynı zamanda kişinin dış görünüşünü etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmekte. Gelişen ve değişen teknoloji ile beraber artık günümüzde hem nefes almaya yönelik hem de estetik dış görünümü düzeltmek için estetik burun ameliyatları sıklıkla yapılmakta. Yapılan araştırmalara göre estetik görünümlü buruna sahip olan bireyler, özgüvenlerini tazeliyor ve bununla paralel olarak iş hayatında başarılarını gözle görülür bir şekilde artırıyor.

TÜRKİYE’DE ESTETİK AMELİYATLARI SIRALAMASINDA BURUN 1. SIRADA

Toplum tarafından beğenilme ve kabul görme arzusu, şüphesiz günümüzde herkesin ulaşmak istediği bir doyum noktası. Toplumdaki mevcut güzellik algısının da 1 numaralı aktörü kuşkusuz yüzümüz. Yüzümüzde en çok dikkat çeken organımız ise, iletişim kurduğumuz zaman, göz temasını ilk sağladığımız organların başında gelen burun. Yapılan birçok araştırma ve gözlemler sonucunda burun şekillerinden memnun olmayan kişilerin toplumdan uzaklaştığı, özgüven eksikliği yaşadığı ve bunun sonucu olarak da gelecek kaygısı yaşamalarından ötürü başarısızlık oranının arttığı bir gerçek.

SELFIELER BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI TALEPLERİNİ ARTIRIYOR

Kadınların kusursuz güzellik ve sosyal hayatlarındaki daimi beğenilme arzusu, çoğu zaman yüz hatlarını sorunluymuş gibi görmelerine neden oluyor. Bu algı, kişilerin özellikle dijital dünyada sosyalleşmesini de olumsuz yönde etkilerken, çağımızın olmazsa olmazı sosyal medya platformlarındaki paylaşımlarını kısıtlayarak kendilerini geri çekmelerine sebebiyet veriyor. Öyle ki, burnuyla problemi olan kişiler, vakit geçirdikleri kafe ve restoranlarda bile burnunun en iyi göründüğü açıya göre yer seçebiliyor. Bu kişiler, burun hatlarını beğenmedikleri için, fotoğraflarda burunlarının güzel görünmediğini düşünüyor, bunun yanı sıra fotoğrafı gören diğer kişilerin de aynı algıyla kendilerine baktıklarını savunuyor. Kişinin sosyal hayatının ve yaşam kalitesinin düşmesine sebep olduğunu düşündüğü tüm bu etkenler, bireylerde burun estetiği ameliyatı olma isteği uyandırıyor.

Diğer Konu

Kışın pürüzsüz bir cilt için öneriler

Kış aylarında ciltte oluşan gerginlik, dökülme ve çatlaklar konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar; “Cildin nem ihtiyacı …