Anasayfa / Faydalı Bilgiler / Bağışıklık sistemini güçlendirmenin 10 yolu nedir?

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin 10 yolu nedir?

Bağışıklık sistemi yetersiz olduğunda, sağlıklı dokular ve enfekte olmuş dokular arasında ayrım yapamaz ve dolayısıyla işlevini yerine getiremez. Bunun için bağışıklık sistemini doğal olarak güçlendirmek gerekir.

Bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirirsiniz ?

1-Taze hayvansal yağlar, kemik ve et suları tüketin. Bu besinler hasarlı olan bağırsak duvarını da iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

2-Beslenme planınızda sıklıkla soğan ve sarımsağa yer verin. Kendinize doğal bir antibiyotik yapmak isterseniz; 2 litre saf limon suyuna ezilen 40 diş sarımsağı ezerek ekleyin ve bu karışımı kavanoza koyun, karanlıkta 1 ay bekletin. Bir ay sonra her sabah ya da akşam yarım çay bardağı içebilirsiniz.

3-Taze sıkılmış sebze suları tüketebilirsiniz. Taze sebze suları, vücutta birikmiş olan ağır metal ve toksin atıklarını temizler.

4-Düzenli yeşil sebze tüketin. Maydanoz,kişniş,yeşil soğan, roka gibi bu grup alkali besinler vücudun dengesini korur.

5-Probiyotik besin destekleri ve doğal fermente gıdalar tüketin. Ev yoğurdu ve turşu en güzel probiyotiklerdir.

6-Soğuk pres yağlar, zeytinyağı,balık yağları,kabuklu yemiş ve tohum yağları tüketin.

7-Tüm aşı ve hijyeni sağlanan bir evcil hayvanı beslemek, çocuğunuzun da bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

8-Egzersiz hayatınızın bir parçası olmalıdır. Fiziksel yapınıza uygun olarak düzenli olarak egzersiz yapın. Egzersizlerinizi yaparken bol oksijenli bir havayı tercih edin.

9-Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için mümkün olduğunca havuz yerine göl, nehir, deniz gibi doğal temiz sularda yüzün.

10-Güneşi görebildiğiniz her gün 30 dakika güneşlenin.

Diğer Konu

Uzmanlar uyardı: Uyandıktan sonra 1 saat içinde mutlaka kahvaltı yapılmalı

Çalışma hayatının içerisinde zamanla yarışan, kahvaltı yapmayan veya kahvaltıya vakit ayırmayanlara uyarıda bulunan Uzman Diyetisyen …