Anasayfa / Egzersiz / Ağrılarınızın sebebi duygularınız olabilir!

Ağrılarınızın sebebi duygularınız olabilir!

Çoğumuz duygusal stresin karın, baş ağrısı ve hassas bağırsak sendromuna sebep olabileceğini biliyoruz, ama çok azımız stresin aynı zamanda kronik ağrılara ve diğer fiziksel rahatsızlıklara sebep olabileceğinden haberdar. Bunun bir sebebi, kişinin stres seviyesine göre kaslarını farkında olmadan sıkması ve zaman içinde kasların yorulması ve ağrıması olabilir.

Baş ağrısı
Baş ağrısı ve migrenler, günlük yaşamın stresinden kaynaklanıyor olabilir. Her gün işlerinize biraz ara verip dinlenmeyi deneyin. Gerginliği azaltan şeylerle uğraşın.

Boyun ağrısı
Boyun ağrısı affetmekle ilgili sorun yaşadığınızın göstergesi olabilir, affedemediğiniz kişi kendiniz bile olabilirsiniz. Eğer boyun ağrısı çekiyorsanız, kendinizde ve diğerlerinde sevdiğiniz şeyleri düşünün. Affetmeye odaklanın.

Omuz ağrısı
Omuz ağrısı duygusal bir yük taşıdığınız anlamına gelebilir. Diğer insanlarla yükünüzü paylaşın ve problemi çözmeyi deneyin.

Bel ağrısı
Bel ağrısının sebebi finansal endişeleriniz olabilir. Belki artık uzun süredir

El ağrısı
Ellerinizle diğer insanlara uzanıp bağlantı kurarsınız. El ağrısı çekiyorsanız, belki diğer insanlara ulaşmaya çalışmadığınız için olabilir. Arkadaş edinmeye çalışın, bir iş arkadaşınızla öğle yemeği yiyin. Bağlantı kurun.

Sırt ağrısı
Sırtınızda ağrı hissediyorsanız, duygusal destek göremiyor olabilirsiniz. Belki sevilmediğinizi hissediyorsunuz veya sevginizi paylaşacak kimse yok.

Diz ağrısı
Diz ağrısının birçok sebebi olabilir, büyük bir egonuz olduğunun göstergesi de olabilir. Belki biraz fazla harika olduğunuzu düşünüyorsunuzdur? Mütevazi olmaya çalışın. Gönüllü olarak çalışın. Ölümlü olduğunuzu hatırlayın. Hepimiz sadece insanız.

Diğer Konu

Dikkat eksikliği için egzersizler

Hatırlamanın güçlükle sağlanabildiği durumlarda, öğrenilen bilgilerin kısa süre içerisinde unutulmasını da kapsayan, gereken yerlerde öğrenildiği …